تبلیغات
صدرا - مشخصات خودروی L90


صدرا

ن والقلم وما یسطرون -ن وقسم به قلم و آنچه خواهد نگاشت

مشخصات فنی L90
مشخصات فنى موتور

1,6 16v 105 hp

نوع موتور

مشخصات بدنه
صندوقدار
نوع بدنه
4
تعداد درب ها
5
تعداد صندلی ها

موتور
1598
حجم موتور(سی سی)
79,5x80,5
قطر در کورس
4
تعداد سیلندر
9.8
نسبت تراکم
16
تعداد سوپاپ
77(105)
حداکثر قدرت کیلو وات ISO ( اسب بخار DIN )
5750
حداکثر قدرت (دور موتور در دقیقه )
148
حداکثر گشتاور نیوتن متر ISO
3750
حداکثر گشتاور ( دور موتور در دقیقه )
چند نقطه ای
سیستم انژکتوری
بنزین
نوع سوخت

انتقال قدرت
دستی
نوع جعبه دنده
دیفرانسیل جلو
نوع سیستم انتقال قدرت
5
تعداد دنده ها

سیستم تعلیق
مستقل از نوع مک فرسون با بازوی مثلثی
اکسل جلو
نیمه مستقل از نوع تیر پیچشی با مقطع H
اکسل عقب

تایر ها
185/65 R15 or 165 /80 R 14
سایز تایر ها

ترمز
259
دیسک های جلو (قطر به میلیمتر)
8
دیسک های عقب (قطر به اینچ )

ظرفیت مخزن سوخت
50
باک بنزین - لیتر

عملکرد
183
حداکثر سرعت ( کیلومتر بر ساعت )
10''20
شتاب 0 تا 100 کیلوکتر در ساعت (تانیه )

فرمان
10.5
قطر دایره چرخش خودرو (متر)

مصرف سوخت استاندارد CEE n° 93/116 ( لیتر در هر 100 کیلومتر )
170
دی اکسید کربن ( گرم در کیلومتر )
9.2
شهری ( لیتر در 100 کیلومتر )
5.9
خارج شهر ( لیتر در 100 کیلومتر )
7.1
ترکیبی ( لیتر در 100 کیلومتر )

رانندگی در آرامش و رفاه در آغوش صندلی راننده جای گیرید. آنرا مطابق قامت خود دقیقاً تنظیم نمائید و مناسبترین زاویه فرمان را برای خود انتخاب نمائید. انجام کلیه تنظیمات برای یافتن وضعیت ایده آل رانندگی متناسب با اندام و عادات رانندگی شما به راحتی صورت می پذیرد.
اکنون دل به جاده بدهید. مجموعه انتقال نیرو در تندر90 برای رانندگی با آرامش محض، اطمینان تام و تسلط مطلق طراحی شده است.
دستگاه پخش صوت (رادیو- ضبط- لوح فشرده) را روشن کنید تا از همهمه ترافیک دور شوید.
تندر90 خودرویی محکم و متناسب با جاده های ایران ساخته شده است. این خودرو به جاده می چسبد، قوای محرکه آن قدرتمند و قابل اطمینان است. دستگاه تهویه مطبوع تندر90 کابین داخلی را به طور یکنواخت خنک نگاه میدارد. کلیه شرایط مهیا می باشند تا از سفر خود لذت ببرید و احساس خستگی ننمائید. اکنون، جاده دراختیار شما است، احساس خوبی شما را فرا می گیرد.

فضای وسیع فضای داخلی کابین فوق العاده است. چنین فضای وسیعی در این کلاس خودرو کاملاًٌ غیر منتظره است.
جای پای سرنشینان حتی در صندلی عقب که پنجایش 3 سرنشین بزرگسال را دارد استثنایی است. فضای سرنشینان عقب دلباز و بزرگ جلوه می نماید.

صندوق عقب تندر90 بسیار بزرگ است (510 دسی متر مکعب). در واقع تندر90 دارای وسیع ترین حجم صندوق عقب خودروهای هم کلاس خود می باشد. این صندوق چنان بزرگ است که حتی با حجم صندوق پژو 405 که در کلاس خودروهای بالاتر به بزرگی شهرت دارد، برابری می نماید. پس هر اندازه که مایلید با خود چمدان بردارید.
با تندر90 هیچ نگرانی از بابت محدودیت جا نداشته باشید.


قوای محرکه تندر90 با قوای محرکه جدیدی با حجم 6/1 لیتر، قدرت 105 اسب بخار و گیربکس 5 دنده ای عرضه میشود. مصرف سوخت تندر90 بسیار پائین است.
این موتور حاوی 16 سوپاپ می باشد و قدرت را با رانندگی لذت بخش توأم می سازد. شتاب این موتور نرم و در عین حال کارآمد است.
تندر90 به جاده می چسبد و رانندگی را به اوقاتی خوش تبدیل می سازد.


پشتیبانی و محافظت از راننده چنانچه به طور ناگهانی ترمز بگیرید، سیستم ABS تندر90 مانع قفل شدن چرخها می گردد. خودرو از مسیر خود منحرف نمی شود و هدایت آن کاملاً تحت کنترل شما باقی میماند. سیستم ضدقفل چرخ ها (ABS) و کیسه های هوا (Airbags) به عنوان آپشن در تندر90 موجود می باشد.
فولادی که در ساخت بدنه و شاسی تندر90 بکار گرفته شده است از نوعی است که قابلیت بالایی در جذب ضربات وارده به خودرو را دارد. طراحی تندر90 با هدف کسب بالاترین ضریب محافظت از سرنشینان به انجام رسیده است.
تندر90 با رعایت و مطابق با کلیه استانداردها و مقررات ایمنی اتحادیه اروپا ساخته شده است.
یکی از مهمترین دغدغه های رنو تأمین ایمنی سرنشینان خودرو است. لذا از سرآغاز طراحی تا عرضه محصول ضریب ایمنی در صدر اولویتهای رنو قرار می گیردکیفیت از آغاز همکاری خود، رنو به روزترین و جدیدترین روش های تولید را به ایران خودرو و سایپا منتقل می نماید تا تندر90 با بهترین کیفیت در این دو کارخانه ساخته شود. در سراسر عمر تولید تندر90، کنترل کیفیت محصول دائماً اعمال خواهد گردید.
طراحی و توسعه تندر90 در مرکز فنآوری های رنو انجام گرفته است. این مرکز که تکنوسانتر نام دارد در نزدیکی پاریس واقع شده است و پیشرفته ترین فنآوریها و دانش فنی رنو در این محل متمرکز شده است. 14 هزار مهندس در تکنوسانتر گرد هم آمده اند تا به فرآیند تولید نوآوری سرعت بخشند و رقابت پذیری گروه رنو را در عرصه جهانی تأمین نمایند. حاصل تلاش این مهندسین کاهش مستمر هزینه ها و زمان تولید محصول است.
پس شما می توانید برای مدتهای مدید روی تندر90 خود حساب کنید. تندر90 یک خودروی بسیار باصرفه است و هزینه های نگهداری پائینی دارد. تندر90 برای شما آسایش و ارامش خاطر را به ارمغان می آورد. با خرید تندر90 پول شما تبدیل به سرمایه می گردد.
محیط زیست جمعاً، 95% وزن تندر90 قابل بازیافت است. رنو اولین خودروساز جهانی است که هدف حفاظت از محیط زیست را توأم با ارتقای عملکرد محصولات خود به اجرا گذاشته است. طراحی تندر90 با رویکرد تعامل با محیط زیست از روز تولید تا پایان عمر خودرو انجام پذیرفته است. درنتیجه تندر90 با حداکثر مواد قابل بازیافت تولید شده است و حداقل آلایندگی ممکنه را تولید می نماید.
مصرف سوخت کمتر یعنی کاهش آلودگی هوا. تندر90 دوستدار محیط زیست است.
برای کسانیکه بیش از این علاقمند به حفظ محیط زیست هستند، تندر90 دوگانه سوز مجهز به کیت گاز طبیعی فشرده (CNG) نیز عرضه می گردد.نمای داخلی تندر90 رفاه یکایک سرنشینان را تأمین می نماید.
ارتفاع سقف و شیشه های متمایل به عمود بهینه ترین استفاده از فضای داخل را فراهم می سازند. 5 سرنشین بزرگسال به راحتی در تندر90 جای می گیرند.
جایگاه راننده با هدف سهولت بخشیدن به رانندگی طراحی شده است. در این جایگاه شما کاملاً مسلط خواهید بود. فرمان، اهرم تعویض دنده و کلیدهای داشبورد به طور طبیعی در دسترس شما قرار می گیرند.

نمای بیرونی تندر90 تصویری نو و مدرن از یک خودرو به نمایش می گذارد. در اولین نگاه، توجه شما به خطوط کلاسیک و در عین حال گویای وی جلب می گردد. طراحی تندر90 صفات بارز وی یعنی استحکام و قدرت را تداعی می نماید. در تندر90 جای گیرید و احساس ایمنی نمائید.
شخصیت قوی و فضای فوق العاده تندر90 شما را به سفر می خواند.
قوای محرکه خستگی ناپذیر و صندوق عقب بزرگ وی شما را در هر مسیری و هر مسافتی همراهی می نماید.

.

نوشته شده در 2 آذر 88 ساعت 13:16 توسط مهاجر نظرات | |


:قالبساز: :بهاربیست: